Pedikúra

IMKOR

vyřešte problém se zarůstáním nehtů
Proč nehty zarůstají?
  • Změna tvaru nehtu může mít různé příčiny: trvalý, lehký tlak obuvi, nesprávné stříhání nehtu do obloučku, vysychání nehtu způsobené přibývajícím věkem, poruchy látkové výměny nebo při onemocněních jako je např. cukrovka, lupénka (psoriais) zasahující do nehtu nebo plíseň - onychomykóza. Nehtová ploténka se zdeformuje i v případě, že je po delší dobu fixovaná do určitého tvaru
Jak IMKOR funguje?
  • IMKOR se po nalepení na zarůstající nebo zdeformovaný nehet vyrovnává do původního tvaru a vytváří tak soustavný tah na zarostlé okraje nehtu. Tento tah způsobí odlehčení tlaku na nehtový val a zbaví tak postiženého bolesti. V případech, kdy se nehet roluje směrem dovnitř je možné působením IMKOR pásky zmenšit zaoblení nehtu a nehtového lůžka a nehet se postupně vyrovná.
  • Úlohou IMKOR terapie je neutralizovat všechny bolestivé konflikty v nehtových valech a vést k nápravě příčného zakřivení nehtu a obnovit tak jeho normální morfologii.
  • Výsledkem terapie pomocí špon IMKOR je pravidelný, estetický a funkční nehet, který je v harmonii s tvarem palce, bez recidivy zarůstání. (Po skončení terapie je nevyhnutelné řídit se radami a doporučeními ošetřující pedikérky nebo lékaře.)
Doporučená aplikace:
  • Pro dosažení trvalého zlepšení tvaru nehtu se páska lepí příčně na nehet v místě deformace nebo v případě zarůstajících nehtů cca 1 mm pod kritické místo zarůstání proti směru růstu nehtu každých 4 až 5 týdnů po dobu 9 - 18 měsíců.
  • UPOZORNĚNÍ: IMKOR pásku není možné aplikovat dětem mladším 8 let. V případě zarůstání nehtů není možné pásku lepit jestliže je přítomný zánět, hnisání nebo krvácení nehtového lůžka. Tento stav je nutné nejprve přeléčit.
  • Dlouhodobé užívání některých léků např. na cukrovku nebo onemocnění štítné žlázy, ale i některá kožní onemocnění nehtů jako např. nehtová mykoza nebo psoriáza, může mít negativní vliv na přilnutí IMKOR pásky k nehtu a znemožní tak aplikaci nehtové pásky.

FOTOGALERIE