Pedikúra

Úvod

V nabídce služeb pedikúry nabízíme tzv. „mokrou pedikúru“. Zároveň nabízíme na nohou modelaci nehtů UV-gelem (francouská pedikúra a různé zdobení nehtů). Jako doplněk provádíme parafínové zábaly.

Péče o nohy

Nejlépe je pedikúru provádět jedenkrát za měsíc.

Naše pedikérka – Jitka Palánová Tel. č. 724 680 799

Prevence obtíží a nemoci nohou
  • - správně ošetřené nehty, odborně zastřižené a zapilované
  • - odstranění zrohovatělé kůže, spojené s masáží to vše udrží nohy v dobrém zdravotním stavu a zabrání vzniku nemocí
Hygienická funkce pedikúry
  • - její pravidelné omývání, denní střídání ponožek a obuvi
Odstranění drobných vad a nemocí
  • - zarůstání nehtů, odstranění otlaků a kuřích ok
Význam pedikérské péče

Pedikérská péče o nohy má význam zdravotnické prevence, tj. pravidelná péče o nohy vede k předcházení onemocnění nohou. Správně prováděná pedikúra může odstranit vady, které by při zanedbání vedly k trvalým obtížím a případně i deformitám nohy.

Péče o nohy s již vyvinutými deformitami, vrozenými nebo získanými, se řadí ke zdravotnické péči a právě zde má pedikúra značné uplatnění. Lidé s vrozenými deformitami nebo poúrazovými změnami ve tvaru a postavení nohy, trpí bolestivými otlaky v místech největšího zatížení nebo na místech vystavených tlaku obuvi, které často ztěžují chůzi a stání postiženého.

U starších lidí velmi často způsobují obtíže otlaky na nohách různě deformovaných plochonožním přetížením nebo protizánětlivými změnami. Různé deformity a onemocnění nehtů, meziprstové otlaky a kuří oka nelze často úplně odstranit a zbývá zde jen odborná pravidelná péče, která zabraňuje zhoršení těchto obtížných změn a zamezuje větším bolestem.

FOTOGALERIE