MASÁŽE

Baňkování

Baňkování provádíme přikládáním baňek s nahřátým (ohňové) nebo pouze stlačeným (plastové a pružné) vzduchem. Používáme techniku 4–12 (nejčastěji 6ti) baňek, jež postupně přikládáme a po cca 5 až 20 min. (nejčastěji 1–3min.) odstraňujeme. Patřičně ošetříme celá záda, případně zadní stranu šíje, hýžďě, končetiny (dle potřeby, výskytu blokací, zatuhlin a stáz na těle). Na kůži zůstávají (po středním a silném baňkování) viditelné červené a fialové stopy podobné modřinám, které často bývají citlivé, až bolestivé na dotek a během několika dnů vymizí. Při baňkování nesmějí vzniknout zhmožděniny ani podlitiny.

Aplikace:

  1. Protažení, prokrvení a uvolnění svalů – vhodné zejméma pro klienty s větším množstvím tuh a pevné svaloviny
  2. Reflexní – ozdravné. Harmonizačně ovlivňuje (dle druhu použití odebírá a dodává energii) vnitřní orgány na jejich meridiánech (drahách). (viz. obrázek baňkování a vnitřní orgány)
  3. Probouzí činnost lymfatického systému člověka, z jehož těla jsou následně odplavovány toxické látky (škodliviny).
  4. Zvláštnosti baňkování u dětí: baňkujeme bez ohně výhradně gumovými nebo plastovými baňkami. Uvítáme vždy přítomnost rodičů v místnosti. Nejčastěji se baňky u dětí aplikují za účelem léčby průdušek, astmatu, horních cest dýchacích a zažívacích potíží. K tomuto záměru většinou využíváme jen „šu“-body meridiánu močového měchýře na zádech. Užíváme metodu neutrální, slabou nebo střední. U dětí do 7 let používáme malé baňky s dobou působení do 5 minut. Do 15 let aplikujeme baňky na dobu cca 10 minut. U slabších jedinců je oblíbené tzv. bleskové baňkování (rychlé přeskládávání silikonových nebo PVC-baněk s balónkem) pro doplnění životní energie do organismu.
  5. Ozdravná léčba baňkami na bodech a drahách (meridiánech) jednotlivých orgánů probíhá 1× týdně v sérii cca 10 po sobě jdoucích ošetření.

 

Nevhodné pro:

  • Akutní trombozy a tromboflexibility (záněty žil hluboké i a povrchové)
  • Rozsáhlé varixy (křečové žíly) …nevhodné v lokalitě výskytu
  • Aneurisma – výduť …nevhodné v místě lokalizace
  • Akutní otevřená rána, hnisavá infekce Maligní onkologické diagnózy