IMKOR

vyřešte problém se zarůstáním nehtů

 

Proč nehty zarůstají?

Změna tvaru nehtu může mít různé příčiny: trvalý, lehký tlak obuvi, nesprávné stříhání nehtu do obloučku, vysychání nehtu způsobené přibývajícím věkem, poruchy látkové výměny nebo při onemocněních jako je např. cukrovka, lupénka (psoriais) zasahující do nehtu nebo plíseň - onychomykóza. Nehtová ploténka se zdeformuje i v případě, že je po delší dobu fixovaná do určitého tvaru.

Jak IMKOR funguje?

IMKOR se po nalepení na zarůstající nebo zdeformovaný nehet vyrovnává do původního tvaru a vytváří tak soustavný tah na zarostlé okraje nehtu. Tento tah způsobí odlehčení tlaku na nehtový val a zbaví tak postiženého bolesti. V případech, kdy se nehet roluje směrem dovnitř je možné působením IMKOR pásky zmenšit zaoblení nehtu a nehtového lůžka a nehet se postupně vyrovná.

Úlohou IMKOR terapie je neutralizovat všechny bolestivé konflikty v nehtových valech a vést k nápravě příčného zakřivení nehtu a obnovit tak jeho normální morfologii.

Výsledkem terapie pomocí špon IMKOR je pravidelný, estetický a funkční nehet, který je v harmonii s tvarem palce, bez recidivy zarůstání. (Po skončení terapie je nevyhnutelné řídit se radami a doporučeními ošetřující pedikérky nebo lékaře.)

Doporučená aplikace:

Pro dosažení trvalého zlepšení tvaru nehtu se páska lepí příčně na nehet v místě deformace nebo v případě zarůstajících nehtů cca 1 mm pod kritické místo zarůstání proti směru růstu nehtu každých 4 až 5 týdnů po dobu 9 - 18 měsíců.

UPOZORNĚNÍ: IMKOR pásku není možné aplikovat dětem mladším 8 let. V případě zarůstání nehtů není možné pásku lepit jestliže je přítomný zánět, hnisání nebo krvácení nehtového lůžka. Tento stav je nutné nejprve přeléčit.

Dlouhodobé užívání některých léků např. na cukrovku nebo onemocnění štítné žlázy, ale i některá kožní onemocnění nehtů jako např. nehtová mykoza nebo psoriáza, může mít negativní vliv na přilnutí IMKOR pásky k nehtu a znemožní tak aplikaci nehtové pásky.

Jméno: 
Email: 
Telefon: